24 лютого 2022 року о 4-й ранку РФ почала бомбити Україну

Кремінь

Особенности послевоенного восстановления водонапорной башни В.Шухова в Николаеве.

С подключением 15 марта 1907 года к водопроводной сети Николаева одной из крупнейших водонапорных башен, построенной по проекту всемирно известного инженера и ученого В.Шухова, чье 160-летие отмечено в нашем городе в 2013 году, стало заключительным этапом интернационального проекта «Инженерное искусство раннего модерна.

Чи потрібен Миколаєву музей міста?

Кожен, хто бував за кордоном, звернув увагу на особливе ставлення до своєї історії, культури, мистецтва. Зокрема, в сусідніх Варшаві, Загребі, Бухаресті, Празі, Белграді в дивовижному стані – старі мікрорайони, вулиці та бульвари, театри і будинки-музеї, храми та аптеки, магазини й університети, які вражають стилем, традиціями, благоустроєм.

Миколаївці здійснили перший зимовий похід на вежу В.Шухова

23 грудня відбувся перший зимовий похід на водонапірну вежу В.Г.Шухова в межах анонсованих підприємством «комунальних екскурсій». Як і планувалося, вдалося не тільки поділитися цікавими фактами з історії краю, але і познайомитися з цікавими людьми.

«Миколаївські сліди» протистояння


Миколаїв і досі залишається “білою плямою” в новітній історії. Це пояснюється хоча б тим, що тут тривалий час мешкало немало з тих, хто мав не тільки рідкісний талант, але і колосальний вплив на розвиток країни, яка в ХХ столітті стала найбільшою тоталітарною імперією людства.

Искатель правды

Так можно было бы оценить судьбу флотского доктора медицины А.Н. Петрова, который пронес через всю свою жизнь любовь к поэзии. Его трагическая биография — это не только глубокий след в истории народа, который так и не покорился воле «вождя» и «клики тиранов».

Сохраним ли наследие инженера Шухова?

В рамках проекта изучения и документирования наследия академика Владимира Григорьевича Шухова, реализуемого в 2011-2013 годах при финансовой поддержке инженерных обществ Германии, Австрии и Швейцарии,

Отец Парфений: Герой и мученик

Изучая историю сформированного в 1831-м, а расквартированного в  1873-м в Николаеве 58-го пехотного Прагского полка, отличившегося в походе в Анди, при взятии Темешского ущелья в Трансильвании, обороне Севастополя, битве при Мукдене, в Первой мировой войне, по достоинству отмеченного Георгиевским полковым знаменем, знаками на головные уборы «За Мукден в 1905 г.», я наткнулся на

Миколаївський Бухенвальд

Історія розвитку примусової праці полонених відома з 1919 року: середовищем, в якому визрівала струнка політична та економічна машина, стала радянська пенітенціарна система.

Подземные крепости Николаева

Одним из лучших в истории военно-инженерного искусства принято считать Эдуарда Ивановича Тотлебена (1818 — 1884) — графа, всемирно известного инженер-генерала, отца русской фортификационной школы.

“Вороги народу” з водоканалу. Рік 1937-й.

В Україні розпочалися сумнозвісні масові репресії проти безневинних громадян, яких таврували по-різному: “осілими куркулями, карними злочинцями, втікачами з таборів та заслань”, „троцькістами, зинов’євцями, іншою „шушерою: правими та іншими”, “буржуазними націоналістами”, а ще — “диверсантами”.

RSS-материал

"Городянин року"-2017

"Николаевский БазарЪ" в спецномінації "Літопис Миколаєва" Горожанин года

Нове у фотогалереї


Ігор Гаврилов вийшов із колу живих. Ми втратили близького друга, а Миколаїв - найкращого історика та генеолога. В історії міста не було таких людей і, мабуть, не буде.
Спасибо за многолетнюю Дружбу, Игорь... Усі статті Ігоря на нашому сайті

Николаевский БазарЪ на twitter