24 лютого 2022 року о 4-й ранку РФ почала бомбити Україну

Євген Зайцев. Художник і педагог.

Заслужений майстер народної творчості України Євген Петрович Зайцев (1940-2001) прожив яскраве творче життя і залишив про себе світлу пам'ять як талановитий художник і педагог, як інтелігентна і широко освічена людина.

Народився він в м. Орша Вітебської області в Білорусії в сім'ї військовослужбовця. Дитячі та юнацькі роки його пройшли в Севастополі, там закінчив школу і студію при російському драматичному театрі. Після служби в Радянській Армії вступає на режисерський факультет Московського державного інституту культури. Після його закінчення з 1967 по 1974 рр. успішно викладає режисуру у Тамбовському філіалі Московського державного інституту культури.

В 1974 р. Зайцев Є.П. переїхав до м. Миколаєва, де почав працювати на кафедрі режисури        Миколаївського культпросвітнього факультету Київського державного інституту культури. Під його керівництвом були поставлені студентські спектаклі за п'єсами А. Чехова, Ф. Достоєвського, Г. Лорки тощо.

Педагогічну діяльність він продовжував на курсах художників-оформлювачів ОНМЦ народної творчості. Був членом творчого об'єднання народних майстрів «Прибужжя». В цей час розпочинається активне творче життя Є.П. Зайцева як майстра декоративної скульптури.

У 1993 р. Євген Петрович повертається до інституту культури на кафедру декоративно-прикладного мистецтва. На посаді доцента, пізніше професора, він викладає художню обробку дерева. За цей період  митець  підготував  десятки досвідчених  фахівців.  Серед   них заслужений майстер народної творчості України В. Туровський, доцент кафедри ДПМ МФ КНУКіМ, кандидат мистецтвознавства Ю. Одробінський, різьбярі Т. Чепурко (Тесленко), Т. Завірюха, В. Гусєв та інші.

Різьбленням по дереву Є. Зайцев захопився в дитинстві, самотужки опанував це мистецтво. Однією з його улюблених тем - є зображення майстрів: ковалів, кравців, гончарів, виноробів, рибалок. Його персонажі - мудрі, неквапливі і добрі, працелюбні і люблячі усмішку люди. Вони дуже схожі на їх автора. Є у нього й історичні образи: «Сократ», «Давид», «Пророк» та інші.

Твори Є.П. Зайцева зберігаються у фондах музеїв Миколаєва, Києва, Німеччини, США, в приватних колекціях. Він був учасником понад 50-ти обласних, республіканських, всесоюзних, міжнародних виставок.

У 1992 році йому було присвоєно почесне звання заслуженого майстра народної творчості України. Він не лише досконало володів мистецтвом обробки дерева, вмів розкрити його багатогранні можливості, а й використовував народні традиції з філософським світосприйняттям та почуттям гумору, іронії до себе і своїх персонажів.

Майже 10 років майстра немає з нами. Але він продовжує жити в своїх витворах, в серцях шанувальників, в учнях, які не лише навчилися в нього різати по дереву, а й любити навколишній світ, людей, життя. Цьому він вчить і всіх нас.

Автор: Гриневич О.В.

Поделиться:

Було б непогано подати

Було б непогано подати перелік його основних художніх робіт.
Тарас Кремінь

Ответ

Это был фундамент для новости про выставку, что сейчас проходит в Краеведческом музее.

"Городянин року"-2017

"Николаевский БазарЪ" в спецномінації "Літопис Миколаєва" Горожанин года

Нове у фотогалереї


Ігор Гаврилов вийшов із колу живих. Ми втратили близького друга, а Миколаїв - найкращого історика та генеолога. В історії міста не було таких людей і, мабуть, не буде.
Спасибо за многолетнюю Дружбу, Игорь... Усі статті Ігоря на нашому сайті

Николаевский БазарЪ на twitter