От прошлого через настоящее к будущему...

13 грудня 1959 року вийшла перша телепередача Миколаївської студії телебачення

Першу передачу вели: головний режисер Мухі, асистент Граховська, звукооператор Корнєєв.Сьогодні виповнюється 60 років події, яка назавжди ввійшла в історію Миколаєва – миколаївці вперше почули у своїх телевізорах слова "ПОКАЗУЄ МИКОЛАЇВ". Трохи згодом, у газеті "Південна правда" був надрукований фотозвіт і репортаж відповідального редактора Миколаївської студії телебачення О.Умеренкова. Згадаємо як це було.

ПОКАЗУЄ МИКОЛАЇВ

З нетерпінням чекали наші телеглядачі передачу Миколаївської студії телебачення. Іноді їм вдавалося "впіймати" пробні передачі і негайно ж глядачі дзвонили в студію, ділились враженнями.

У Миколаївському товаристві художників любителі телебачення за своєю ініціативою організували своєрідний конкурс на крашу заставку. Тимчасом на студії велася напружена підготовча робота Будівельники БУ-11 тресту "Миколаївбуд" ще настилали паркет, укладали звукоізоляцію, а тут же поруч писалися перші сценарії, проводились застільні читки, складались монтажні листи, перед камерами виступали передовики виробництва, учасники художньої самодіяльності.

Николаевский телецентр в процессе строительстваТак пліч-о-пліч трудились редактори передач і столяри, телеоператори і радіоспеціалісти з Ленінграда.

І ось 13 грудня гостинно розкрились двері Миколаївської студії телебачення. На урочисте відкриття прийшли партійні і радянські працівники, передовики виробництва, представники громадськості міста і області.

О 19 год. З0 хв. спалахнуло рубінове вічко на першій телекамері. Диктор Євгенія Одаховська оголосила про початок роботи Миколаївської студії.

Від імені обласного і міського комітетів партії, обласної і міської Рад депутатів трудящих перший секретар обкому КП України тов. А. С. Маленкін гаряче поздоровляє глядачів з відкриттям телестудії. Приєднуються бригадир бригад заводу імені Носенка тов. Оженець, тесляр будівельного управляння №11 тов.Звягінцев. 

Миколаївці одержали гарний подарунок. На будівництво і устаткування телецентра було витрачено понад 11 мільйонів карбованців.

Выступает певица ЗападинскаяНаші телеглядачі зможуть дивитися передачі, які транслюватимуться безпосередньо з площ, вулиць, стадіонів, театрів, клубів, Будинків культури, підприємств і навколишніх радгоспів і колгоспів.

Цю можливість мають поки ще не всі телестудії.

Після урочистого відкриття тут же, в приміщенні великої студії, почався концерт. У ньому взяли участь М. Гунарі, Н. Западинська, С. Пономаренко, Н. Бузар, С. Попов і багато інших.

У другому відділі концерту були показані виступи капели "Думка", ансамблю "Березка". танцювальної групи Омського народного хору й інші. Потім був показаний кінофільм "Про мого друга".

До першого січня 1960 року Миколаївська телестудія працюватиме три рази на тиждень, а згодом — частіше.

____

Більше фотографій телевежі та Миколаївської студії - в нашій фотогалереї "Капсула часу"

Поделиться:

"Горожанин года"-2017

"Николаевский БазарЪ" в спецноминации "Летопись Николаева" Горожанин года

Новое в фотогалерее


Игорь Гаврилов вышел из круга живых. Мы потеряли близкого Друга, а Николаев - лучшего Историка и генеолога. Таких в истории города не было и, вероятно, не будет.
Спасибо за многолетнюю Дружбу, Игорь... Все статьи Игоря на нашем сайте

"СТАРЫЙ НИКОЛАЕВ"

Календарь на 2022 год!
В магазине "Нольга" на улице Б. Морская, 65 (угол ул. Соборной)!

Календарь 2022

Этот день в истории Николаева:

Даты до 1917 года указаны по старому стилю

1919:

Демонстрация в связи с убийством в Берлине Карла Либкнехта и Розы Люксембург

Николаевский БазарЪ на twitter