13 грудня 1959 року вийшла перша телепередача Миколаївської студії телебачення
Сьогодні виповнюється 60 років події, яка назавжди ввійшла в історію Миколаєва – миколаївці вперше почули у своїх телевізорах слова "ПОКАЗУЄ МИКОЛАЇВ". Трохи згодом, у газеті "Південна правда" був надрукований фотозвіт і репортаж відповідального редактора Миколаївської студії телебачення О.Умеренкова. Згадаємо як це було.
ПОКАЗУЄ МИКОЛАЇВ
З нетерпінням чекали наші телеглядачі передачу Миколаївської студії телебачення. Іноді їм вдавалося "впіймати" пробні передачі і негайно ж глядачі дзвонили в студію, ділились враженнями.
У Миколаївському товаристві художників любителі телебачення за своєю ініціативою організували своєрідний конкурс на крашу заставку. Тимчасом на студії велася напружена підготовча робота Будівельники БУ-11 тресту "Миколаївбуд" ще настилали паркет, укладали звукоізоляцію, а тут же поруч писалися перші сценарії, проводились застільні читки, складались монтажні листи, перед камерами виступали передовики виробництва, учасники художньої самодіяльності.
Так пліч-о-пліч трудились редактори передач і столяри, телеоператори і радіоспеціалісти з Ленінграда.
І ось 13 грудня гостинно розкрились двері Миколаївської студії телебачення. На урочисте відкриття прийшли партійні і радянські працівники, передовики виробництва, представники громадськості міста і області.
О 19 год. З0 хв. спалахнуло рубінове вічко на першій телекамері. Диктор Євгенія Одаховська оголосила про початок роботи Миколаївської студії.
Від імені обласного і міського комітетів партії, обласної і міської Рад депутатів трудящих перший секретар обкому КП України тов. А. С. Маленкін гаряче поздоровляє глядачів з відкриттям телестудії. Приєднуються бригадир бригад заводу імені Носенка тов. Оженець, тесляр будівельного управляння №11 тов.Звягінцев.
Миколаївці одержали гарний подарунок. На будівництво і устаткування телецентра було витрачено понад 11 мільйонів карбованців.
Наші телеглядачі зможуть дивитися передачі, які транслюватимуться безпосередньо з площ, вулиць, стадіонів, театрів, клубів, Будинків культури, підприємств і навколишніх радгоспів і колгоспів.
Цю можливість мають поки ще не всі телестудії.
Після урочистого відкриття тут же, в приміщенні великої студії, почався концерт. У ньому взяли участь М. Гунарі, Н. Западинська, С. Пономаренко, Н. Бузар, С. Попов і багато інших.
У другому відділі концерту були показані виступи капели "Думка", ансамблю "Березка". танцювальної групи Омського народного хору й інші. Потім був показаний кінофільм "Про мого друга".
До першого січня 1960 року Миколаївська телестудія працюватиме три рази на тиждень, а згодом — частіше.
____
Більше фотографій телевежі та Миколаївської студії - в нашій фотогалереї "Капсула часу"