24 февраля 2022 года Российская Федерация в 4 часа утра начала бомбить Украину

Дві бронзові моделі пам’ятника адміралу ГрейгуТелеграмм канал (часто обновляется) https://t.me/rf200_now/79 сайт https://200rf.com

База пленных и убитых: https://russoldat.info/

Телефоны +380894201860, +380894201861, +380894201862

Виявляється, існують дві бронзові моделі пам’ятника адміралу Грейгу. Вони різні, мають незначні відмінності, що є важливими, але непомітними на перший погляд.

Перша модель знаходиться у Москві в історичному музеї і її вирізняє: відсутність у правій руці підзорної труби, вказівний палець зігнутий; на лівій руці пальці підняті вертикально для утримування чогось іншого аніж карта. Припускаю, що можливо для моделі корабля, що знаходиться на оригінальному пам’ятникові біля ніг адмірала. Висота фігури – 62 см.

Друга модель, яку ми донедавна вважали єдиною, знаходиться у Санкт-Петербурзі у воєнно-морському музеї. Саме її бачив Юрій Семенович Крючков на виставці у Ярославлі у музеї і відобразив у своїй книзі про адмірала Грейга. В правій руці "пітерської" моделі Грейг тримає підзорну трубу, палець вирівняний для більш вертикального утримування труби, а пальці лівої руки вже займають горизонтальне положення. Висота моделі – 61 см.

Гадаю, що саме "пітерська" бронзова фігура і стала остаточною моделлю для нашого пам’ятника. Звичайно, якщо не знайдеться третя.

Робота скульптора О.М. Опєкушина.

Первая бронзовая модель памятника ГрейгуВторая бронзовая модель памятника ГрейгуПамятник Грейгу

Из книги Юрия Семеновича Крючкова

Автор тексту: Світлана Крищенко.

Поделиться:

"Горожанин года"-2017

"Николаевский БазарЪ" в спецноминации "Летопись Николаева" Горожанин года

Новое в фотогалерее


Игорь Гаврилов вышел из круга живых. Мы потеряли близкого Друга, а Николаев - лучшего Историка и генеолога. Таких в истории города не было и, вероятно, не будет.
Спасибо за многолетнюю Дружбу, Игорь... Все статьи Игоря на нашем сайте

"СТАРЫЙ НИКОЛАЕВ"

Календарь на 2022 год!
В магазине "Нольга" на улице Б. Морская, 65 (угол ул. Соборной)!

Календарь 2022

Николаевский БазарЪ на twitter