24 лютого 2022 року о 4-й ранку РФ почала бомбити Україну

Велика Перемога. Миколаївські школярі відзначили її Квестом.

Учасники КвестуВ Миколаївському юридичному ліцеї 14 березня 2015 року відбулася значна подія - фінальний етап краєзнавчо-інтелектуального квесту «Героям слава!», присвяченого 70-й річниці Великої Перемоги. У Квесті приймали участь учні 7-9 класів із 46 загальноосвітніх шкіл м. Миколаєва.

Краєзнавчий захід складався з трьох частин:

І – відвідування експозиції музею «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.» (лютий);

ІІ – екскурсія по місцям героїчної боротьби миколаївців (14 березня 2015) (автобусно-пішохідна екскурсія по місту);

ІІІ – інтелектуальна гра (14 березня 2015), місце проведення – Миколаївський юридичний ліцей (пр. Миру, 23-Г).

Станція "Оборона Миколаєва"
Станція Оборона Миколаєва
Станція "Партизанська іскра"
Станція "Партизанська іскра"
Станція "Героям слава"
Станція "Героям слава"
Станція "Визволення Миколаєва"
 Станція "Визволення Миколаєва"
Станція "Оберіг для солдата"
 Станція "Оберіг для солдата"
Станція "Фронтова пісня"
 Станція "Фронтова пісня"

У зв’язку з тим, що бажаючих прийняти участь у Квесті було багато, організатори вирішили провести фінальний етап у два потоки – один потік спочатку брав участь у грі, а потім вирушав на екскурсію, а другий навпаки – розпочав свій день з екскурсії містом, щоб згодом перевірити свої знання у суперництві команд.

Ідея проведення Квесту належить Варшавській Майї Юхимівні, вчителю історії Миколаївського юридичного ліцею. Цю ідею гаряче підтримали директор Парамонова Тамара Володимирівна, колеги-вчителі та колишні ліцеїсти. І закипіла робота.

До організації заходу були залучені:

управління освіти Миколаївської міської ради;
науково-методичний центр управління освіти;
управління у справах сім’ї, дітей та молоді адміністрації Ленінського району;
обласна організація Ради ветеранів України;
музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944 рр.»;
громадська організація «Форум Скамейка».

Задовго до проведення Квесту, Майя Юхимівна, збираючи нас для обговорювання, пояснювала, що діти 7-9 класів знаходяться у тому віці, коли «шукають» себе, визначаються, знаходяться у суперечці з навколишнім світом. Отже, саме з ними хотілось би поспілкуватися і збагнути їх настрій. Але, напевне, щось змінилося в наших дітях останнім часом.

У день проведення Квесту ми бачили серйозні обличчя та очі, які дійсно розуміли потребу у знаннях про минуле нашого краю. Вони оперували фактами про воєнні угрупування, що обороняли наше місто у серпні 1941-го року, звільняли його від німецько-фашистських загарбників у березні 44-го.

Деякі піднімали руку і готові були відповідати на всі запитання – будь-то питання про діяльність Лягіна чи назви воєнних пісень тих років.

Так, Квест був дуже насичений інформацією. У приміщенні Юридичного ліцею діяло 6 станцій:

1. Оборона Миколаєва;
2. Партизанська іскра;
3. Героям слава;
4. Визволення Миколаєва;
5. Оберіг для солдата;
6. Фронтова пісня.

Мені пощастило, так як я у якості одного із членів журі, мала змогу відвідати усі станції і в першому потоці, і в другому. І була вражена юними миколаївцями. Найбільше сподобалась секція «Фронтова пісня», на якій підлітки спочатку ніяковіли, а потом дружньо співали пісні, які 70 років тому співали їхні прадіди.

На станції «Оберіг для солдата» школярі своїми руками виготовляли обереги-мотанки з тканини та ниток. Ці конкурсні роботи разом з написами побажань будуть відправленні до воєнного учбового центру бійців АТО на Широколанівському полігоні.

Окремо хотілось відзначити координаторів заходу – учнів Миколаївського юридичного ліцею. Їх виступ на початку Квесту вразив найбільше. Як-то кажуть, «до мурашок». Деякі гості не стримували сліз…

А після концерту-привітання, координатори стали відповідальними за пересування учасників Квесту по станціям. Вони дуже серйозно поставилися до своїх завдань, навіть учасниці з гімназії №2 після закінчення Квесту зайшли до координаторів не тільки подякувати, а й сфотографуватися на згадку.

До речі, у жюрі мені пощастило бути у складі таких шанованих миколаївців:

Шкуренко Геннадій Федорович – заступник голови адміністрації Ленінського району Миколаївської міської ради;
Ташлай Людмила Борисівна – завідуюча музеєм «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944 рр.»;
Майборода Лариса Миколаївна – методист Миколаївського науково-методичного центру;
Поротников Микола Арсенійович – голова Миколаївської обласної організації ветеранів.

Переможців у Квесті було чимало, так як діяв принцип «перші десять команд, що набрали найбільше балів у потоці». Всі отримали дипломи учасників, а переможці – книгу Людмили Борисівни Ташлай «Діти війни» з побажаннями автора.

Основна мета заходу була виконана – діти пам’ятають, знають і відчувають всім серцем ту радість Перемоги, що відбулась задовго до їх народження.

А закінчити свою розповідь хотілось би згадкою Людмили Борисівни Ташлай про одного з учасників Квесту: «Підійшов до мене один із хлопчиків. Тримає у руках мою книжку «Виктор Лягин», просить підписати і каже: "Классная книга!" Я вражена».

Такі вони, юні миколаївці…

Миколаївський юридичний ліцей дякує спонсорам заходу:

1.    Благодійна організація «Піклувальний фонд Миколаївського юридичного ліцею»;
2.    Адміністрація Ленінського району м. Миколаєва;
3.    Обласна організація Ради ветеранів України;
4.    Громадська організація «ФОРУМ СКАМЕЙКА»
5.    Миколаївська міська рада національних товариств.

Від себе хочу подякувати організаторам та учасникам Квесту.

Особлива подяка моїм «форумчанам-скамєєчникам» - Кравченку Олексію, Миколі Васильовичу Пономаренку, Бушуєву Миколі та Дмитру Оранському за проведення екскурсій та підготовку і роботу на станціях Квесту.

Більше фотографій в нашій медіа-галереї.

Автор: Світлана Крищенко

Миколаївський юридичний ліцей


Поделиться:

"Городянин року"-2017

"Николаевский БазарЪ" в спецномінації "Літопис Миколаєва" Горожанин года

Нове у фотогалереї


Ігор Гаврилов вийшов із колу живих. Ми втратили близького друга, а Миколаїв - найкращого історика та генеолога. В історії міста не було таких людей і, мабуть, не буде.
Спасибо за многолетнюю Дружбу, Игорь... Усі статті Ігоря на нашому сайті

Николаевский БазарЪ на twitter