Вітаю з Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир
"8 березня" зовсім не радянське свято.
Перенесемось на початок 20 ст. і згадаємо роль жінки у тому світі. Жінки хотіли бути письменницями, солдатами, вченими, журналістами, альпіністами, керувати автомобілями, аеропланами, повітряними кулями... Та головне – брати участь у виборчому праві. Але таких прав не було і, як-то кажуть, "були одні зобов’язення".
У 1909 році вперше цей день відсвяткували у США як "Національний день жінки". У 1910 – у Копенгагені як "День жінки". Потім підхопили інші країни Європи як "Міжнародний жіночий день". І тільки на початку 20-х 20 ст. його почали відмічати у Радянському Союзі. А в 1977 році на Генеральній Асамблеї ООН 8 березня отримало нову офіційну назву "Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир", яка залишається такою і дотепер.
Я дякую жінкам, хто виборював тоді нам права. Дякую всім тим, хто пережив усі війни та нас виростив. Дякую всім нашим жінкам, що зараз роблять все, щоб зупинити ворога. А це і воїни, і поліцейські, і ТрО, і волонтери, і ті, хто кидає банки з помідорами або смузі… Дякую всім жінкам, хто поруч і всім, хто допомагає. І всім тим, що задля нашого спокою виїхали у безпечні місця і підтримують нас як можуть! Якщо ви з дітьми будете у безпеці, то наші хлопці будуть зібрані і сильні!
Всіх українських (не за національністю, а по духу) жінок вітаю з Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир.
З повагою, Світлана Крищенко.
Фотографії з інтернету. Від 1914 року до війни з Росією 2014-2022 рр.